Mostra. Totes les cronovies franceses de dates senceres.

Ordenació. Pel nom del departament i si té diverses cronovies per ordre de la seva data.

Comentaris.

- Si voleu veure un total de les cronovies agrupades per departaments, cliqueu aquí

- Si voleu veure un total de les poblacions agrupades per departaments, cliqueu aquí


AIN  (ALVèRNIA-ROINE-ALPS)
Brégnier-Cordon  Route du 6 Avril 1944  
Brénod  Rue du 6 Février 1944  
Dortan  Rue du 19 Mars 1962  
Dortan  Rue du 21 Juillet 1944  
Saint-Laurent-sur-Saône  Rue du 13 Aôut 1944.  

ALPS ALTS  (PROVENçA–ALPS–COSTA BLAVA)
L'Espina (L'Épine)  Place du 19 Mars 1962  

ALPS MARíTIMS  (PROVENçA–ALPS–COSTA BLAVA)
Niça  Rue du 24 mars  
Tende  Avenue du 16 Septembre 1947  

ARIèGE  (OCCITàNIA)
Foix  Rue du 19 Mars 1962.  
Foix  Place du 8 Mai 45.  
L'Avelanet (L'Avelhanet-Lavelanet)  Place du 19 Mars 1962.  
L'Avelanet (L'Avelhanet-Lavelanet)  Rue du 8 Mai 1945  
L'Avelanet (L'Avelhanet-Lavelanet)  Rue du 4 Septembre  
L'Avelanet (L'Avelhanet-Lavelanet)  Rue du 11 Novembre 1918  
La Bastide de Sérou  Place du 11 Novembre 1918  
Mirepoix  rue du 19 Mars 1962  
Mirepoix  8 mai 1945  
Mirepoix  11 novembre  
Sent Gironç (Saint Girons)  Rue du Dix-neuf Mars 1962.  
Sent Gironç (Saint Girons)  Place du 8 Mai 1945.  
Sent Gironç (Saint Girons)  Rue du 14 juillet  
Sent Gironç (Saint Girons)  Rue du 11 novembre  
Sent Pau de Jarrat (Saint Paul de Jarrat)  Rue du 19 Mars 1962.  
Tarascon d'Arieja (Tarascon-sur-Ariège)  Rue du 8 Mai  

AUBE  (GRAN EST)
La Rothière  Rue du 1er Février 1814  

AUDE  (OCCITàNIA)
Bisanet  Place du 10 Mai  
Bisanet  Rue du 4 Septembre  
Carcassona  24 de fevrier  
Carcassona  14 juillet  
Carcassona  4 septembre  
Castellnou d'Arri (Castèlnòu d'Arri)  Rue du 11 Novembre  
Cucunyà (Cucunhan)  Place du 19 Mars 1962  
Cuxac-d'Aude  Rue des 19 et 20 Juin 1907.  
Cuxac-d'Aude  Rue des 19 et 20 Juin 1907.  
Fleury  Avenue du 10 Mai  
Limoux  Allèe du 19 Mars 1962  
Limoux  avenue du 1 mai  
Limoux  22 du Septembre  
Limoux  21 du decembre  
Luc d'Orbiu / Luc-sur-Orbieu  Rue du 5 Décembre  
Narbona  Rue du 1er. Mai  
Narbona  Place de l'Appel du 18 Juin 1940  
Narbona  Rue du 10 Août  
Quilhan  Rue du Quatre Septembre  
Sijan (Sigean)  Rue du 1er Décembre 1790  
Trebes (Trèbes)  Rue Cité du 1er Mai  

AVEYRON  (OCCITàNIA)
Livinhac lo Nalt (Livinhac-le-Haut)  Place du 14 Juin   
Millau  Rue du 19 mars 1962  
Villecomtal (Vilacomtal)  Avenue du 19 mars 1962  

BAS-RHIN  (GRAN EST)
Didenheim  Rue du 25 Novembre.  
Erstein  Rue du 28 Novembre  
Estrasburg  Rue du 22 Novembre  
Hochfelden  Rue du 23 Novembre  
Marckolsheim  Rue du 1er Février 1945  
Mülhausen  Rue du 20 Janvier.  
Saasenheim  Rue du 2 Février  
Saverne  Rue du 19 Novembre  

BOUCHES-DU-RHôNE  (PROVENçA–ALPS–COSTA BLAVA)
Aix en Provence  Avenue du 8 mai  
Aix en Provence  Avenue du Douze Juillet 1998  
Aix en Provence  4 du septembre  
Aix en Provence  Rue du 11 Novembre  
Aubagne  8 du mai  
Charleval  Traverse du 12 Juin 1944.  
Marsella  Place du Quatre Septembre  

CALVADOS  (NORMANDIA)
Auberville  Rue Brigade Piron 21-22 Août 1944  
Auberville  Rue Brigade Piron 21-22 Août 1944  
Caen  Avenue du Six Juin  
Cambes-en-Plaine  Rue du 3 Juillet 1944  
Évrecy  Rue du Quinze Juin 44  
Hérouville Saint-Clair  Place du 1er Décembre 1945  
Lion-sur-Mer  Place du 18 Juin 1940  
Lion-sur-Mer  Place des Victimes du 2 Juillet 1944  
Mezidon-Canon  Impasse 14 Juin  
Saint-Laurent-sur-Mer  Rue du 6 Juin 1944  

CHARENTE  (NOVA AQUITàNIA)
Mouthiers-sur-Boëme  Avenue du 24 Août 1944  

CHARENTE-MARITIME  (NOVA AQUITàNIA)
Bignay  Rue du 6 Juin  
Rochefort  Avenue du 11 Novembre 1918  
Rochefort  Impasse du 11 Novembre  
Royan  Boulevard du 5 Janvier 1945  
Soubise  Rue du 18 Juin 1940  

CHER  (CENTRE - VALL DEL LOIRA)
Beffes  Rue du 30 Avril 1944  

CôTE-D'OR  (BORGONYA-FRANC COMTAT)
Chenôve  Rue du Six Juillet  

CôTES-D'ARMOR  (BRETANYA)
Calorguen  Impasse du 19 Mars 62  
Dinan  Rue du 18 Juin 1940  
Dinan  Place du 11 Novembre 1918  
Guingamp  Place du 7 Août  
Lamballe  Rond-Point 6 Août 1944  
Penvénan  Square du 8 du mai  
Pommerit-le-Vicomte  Rue du Quinze Juillet 1944  
Saint-Lormel  Rue du 4 Août 1944  

DEUX-SèVRES  (NOVA AQUITàNIA)
Cerizay  Avenue du Vingt Cinq Août  
Louzy  Boulevard du 21 Juin 1940  
Niort  Rue du 24 Février  
Niort  Rue du 14 Juillet  

DORDOGNE  (NOVA AQUITàNIA)
Ribérac  Rue du 26 mars 1944  
Sarlat-la-Canéda (Sarlat e La Canedat)  Rue du 8 Mai 1945  
Vergt  Rue du 22-06-1944.  

DOUBS  (BORGONYA-FRANC COMTAT)
Besançon  Avenue du 8 mai 1945  
Étray  Route du 16 Août 1944  

DROMA   (ALVèRNIA-ROINE-ALPS)
Tain-L'Hermitage  Rue du 11 Novembre  

ERAU - HéRAULT  (OCCITàNIA)
Bosiga (Bouzigues)  Rue du 8 Mai 1945  
Bosiga (Bouzigues)  Rue du 20 Août 1944  
Marauçan (Maraussan)  Rue du 13 Juillet 1920  
Mesa (Mèze)  Rue du 8 Mai 1945  
Mesa (Mèze)  Rue du 14 Juillet  
Sesseraç (Cesseras)  Rue du 25 Octobre 1591  
Seta (Sète)  Rue du 8 Mai 1945  
Seta (Sète)  Rue du 14 Juillet  
Seta (Sète)  Rue du 4 Septembre  
Seta (Sète)  Rue du 11 Novembre 1918  

EURE-ET-LOIRE  (CENTRE - VALL DEL LOIRA)
Le Coudray  Rue du 19 Mars 1962  
Le Coudray  Rue du 18 Août  
Rouvray Saint Denis  Rue du 16 Juin 1940  

FINISTERRE  (BRETANYA)
Huelgoat  Rue du 5 Août 1944  
Plouigneau  Rue du 9 Août  

GARD  (OCCITàNIA)
Aigüesmortes  Rue du 4 Septembre  
Rodilhan  Place du 11 Novembre  

GIRONDE  (NOVA AQUITàNIA)
Cestàs  Place du 20 Août 1949  
Sent Laurenç dau Medòc (Saint-Laurent-Médoc)  Place du 8 Mai 1945  

HAUT-RHIN  (GRAN EST)
Altenach  Rue du 24 Novembre  
Altkirch  Rue du 21 Novembre  
Ballersdorf  Rue du 17 Février  
Bennwihr  Rue du 24 Décembre 1944  
Blodelsheim  Rue du 8 Février  
Carspach  Rue du 7 Août  
Colmar  Rue du 2 Février  
Ensisheim  Rue du 6 Février 1945  
Guebwiller  Rue du 4 février  
Illhaeusern  Rue du 25 Janvier  
Kaysersberg  Rue du 18 Décembre  
Mittelwihr  Rue du 25 Décembre  
Mollau  Rue du 1er Décembre  
Mulhouse  Rue du 15 Août  
Obersaasheim  Rue du 2 Février  
Ribeauvillé  Rue du 3 Décembre  
Spechbach-le-Bas  Rue du 26 Novembre  
Willer-sur-Thur  Rue du 7 Aôut.  

HAUTE-CORSE  (CòRSEGA)
Corte  Avenue 9 Septembre  

HAUTE-GARONNE  (OCCITàNIA)
Era Estela de Sent Martòri (Lestelle-de-Saint-Martory)  Place du 19 Mars 1962.  
Fenouillet  Rue du 5 Avril 1991  
Grenade  Avenue du 22 Septembre  
Miramont de Comenge  Place du 19 Mars 1962  
Montréjeau  Place du 19 Mars 1962  
Revèl  Place du 19 Mars 1962  
Revèl  Avenue du l'appel du 18 Juin 1940  
Saint Gaudens  19 mars  
Saint Gaudens  11 novembre  
Tolosa de Llanguedoc  Esplanade du 19 Août 1944  

HAUTE-SAVOIE  (ALVèRNIA-ROINE-ALPS)
Annecy  Rue du 19 Août.  
Gaillard  Rue du 18 août  

HAUTE-VIENNE  (NOVA AQUITàNIA)
Oradour-sur-Vayres  Rue du 19 Juillet 1944  

HAUTES-PYRéNéES  (OCCITàNIA)
Lannemezan  Rue du 8 Mai 1945  
Luz-Saint-Sauveur  Place du 8 Mai  
Séméac  Rue du 8 Mai  
Tarbes  Boulevard du 8 Mai 1945  
Tarbes  Rue du 4 Septembre  
Tarbes  Rue du 11 Novembre  

HAUTS-DE-SEINE  (ILLA DE FRANçA)
Antony  Avenue du 11 Novembre 1918  
Garches  Rue du 19 Janvier  
Rueil-Malmaison  Rue du 19 Janvier  

ILLE-ET-VILAINE  (BRETANYA)
Sainte Marie  Rue du 15 Janvier 1872  

INDRE  (CENTRE - VALL DEL LOIRA)
Bélâbre  Rue du 10 Juillet 1944  
Saint Benoît-du-Sault (Sent Benèt de Saut)  Rue du 8 Mai 1945  
Saint Benoît-du-Sault (Sent Benèt de Saut)  Rue du 11 Novembre 1918  

INDRE-ET-LOIRE  (CENTRE - VALL DEL LOIRA)
Beaumont-Village  Rue du 8 Mai  
Saint-Pierre-des-Corps  Rue du 23 Février 1850  
Saint-Pierre-des-Corps  Rue du 19 Mars 1962  
Saint-Pierre-des-Corps  Rue du 11 Avril 1944  
Saint-Pierre-des-Corps  Impasse du 1er Mai  

ISERA  (ALVèRNIA-ROINE-ALPS)
Chasse-sur-Rhône  Rue du 8 Mai 1945  
Pont-en-Royans  Rue du 8 Mai 1945  
Saint-Martin-d'Hères  Rue du 4 Janvier 1944  
Sassenage  Rue du 19 mars 1962  

JURA  (BORGONYA-FRANC COMTAT)
Coyrière  Rue du 12 Juillet 1944  
Dole  Rue du 21 Janvier  

LANDES  (NOVA AQUITàNIA)
Saint Pierre du Mont  Rue du 6 Juin 1944  
Saint Pierre du Mont  Avenue du 21 Août  

LOIR-ET-CHER  (CENTRE - VALL DEL LOIRA)
Blois  Rue du 28 Janvier 1871  
Blois  Impasse du 28 Janvier  

LOIRE  (ALVèRNIA-ROINE-ALPS)
Saint-Joseph  Route du 3 Juillet 1867  

LOIRE-ATLANTIQUE  (PAíS DEL LOIRA)
Carquefou  Rue du 9 Août 1944  
La Chapelle-sur-Erdre  Avenue du Premier Mai  
La Chapelle-sur-Erdre  Rue du 8 Mai  
La Chapelle-sur-Erdre  Rue du 6 Juin  
La Chapelle-sur-Erdre  Rue du 11 Novembre  
La Chapelle-sur-Erdre  Rue du 2 Décembre  
Le Croisic  Place du 8 Mai 1945  
Nantes  Rue du 24 Février  
Nantes  Rue du 4 Août 1789  
Saint Nazaire  Rue du 28 Février 1943  
Saint-Herblain  Rue du 16 Septembre   
Saint-Mars-du-Désert  Rue du 3 Août 1944  
Vertou  Rue du 7 Juin 1944  

LOIRET  (CENTRE - VALL DEL LOIRA)
Chatillon-sur-Loire  Rue du 27 Janvier 1945  
Coulmiers  Rue du 9 Novembre  
Lorcy  Rue du 21 Août  
Patay  Boulevard du 2 Décembre 1870  
Saint-Jean-de-la-Ruelle  Rue du Onze Octobre  

LOSERA-LOZèRE  (OCCITàNIA)
Sent Estève de Valfrancesca (Saint Étienne Val Franç)  Rue du 19 mars 1962  

LOT  (OCCITàNIA)
Figeac  Rue du 11 Novembre  

MAINE-ET-LOIRE  (PAíS DEL LOIRA)
La Poitevinière  Place du 22 Janvier 1794  
Le Fief-Sauvin  Rue du 13 Décembre 1978  
Mozé-sur-Louet  Rue du 22 Juillet 1793  
Mozé-sur-Louet  Rue du 30 Août 1944  
Saint Georges sur Layon  Allée du 14 Juin 1998  
Toutlemonde  Place du Huit Août 1944  

MANCHE  (NORMANDIA)
Agon-Coutainville  Place du 28 Juillet 1944  
Condé-sur-Vire  Place du 30 Juillet 1944  
Gouville-sur-Mer  Rue du 28 Juillet 1944.  
La-Haye-Pesnel  Rue du 30 Juillet  
Montebourg  Rue du 8 mai  
Octeville  Rue du 10 Décembre 1948  
Saint-Symphorien-le-Valois  Chemin du 7 Juin  

MARTINICA  (MARTINICA)
Fort-de-France  Rue du 23 Mai 1848  

MEURTHE-ET-MOSELLE  (GRAN EST)
Baslieux  Rue du 22 Août 1914  
Blâmont  Rue du Dix Huit Novembre  
Jarny  Rue du 26 Août  
Jarny  Rue du 11 Novembre  

MEUSE  (GRAN EST)
Couvonges  Rue du 29 Août  

MORBIHAN  (BRETANYA)
Baden  Rue du Six Août 1944  
Carnac  Allée du 27 Juin 1795  
Guégon  Rue du Vingt Juin 1944  
Lorient  Rue du 19 Mars 1962  
Loyat  Rue du 20 Janvier 1944  
Mohon  Rue du 3 Mai 1944  
Ploërmel  Rue du 12 Juin 1944  
Plougoumelen  Rue du Cinq Août 1944  
Vannes  Avenue du 4 Août 1944  

MOSELLE  (GRAN EST)
Bambiderstroff  Rue du 3 Juin  
Boulay-Moselle  Place du 8 Novembre 1944  
Châtel-Saint-Germain  Rue du 18 novembre 1944  
Folschviller  Avenue du 26 Novembre 1944  
Kerbach  Rue du 17 Février 1945  
L'Hôpital  Place du 5 Décembre 1944  
Saint-Avold  Rue du 27 Novembre  
Sarralbe  Rue du 5 Décembre  
Valmont  Rue du 26 Novembre 1944  
Varsberg  Rue du 27 Novembre 1944  
Woustviller  Rue du 5 Décembre 1944  
Yutz  Rue du 8 Mai 1945  
Yutz  Rue du 13 Novembre 1944  

NIèVRE  (BORGONYA-FRANC COMTAT)
Clamecy  Place du 19 Aôut.  
Imphy  Rue du 11 novembre 1918  

NORD  (ALTS DE FRANçA)
Esquelbecq  Rue du 5 Septembre 1944  
Grande-Synthe  Rue du 15 Septembre 1944  
Leffrinckoucke  Rue du 2 juin 1940  
Saulzoir  Rue du 19 mars 1962  
Saulzoir  Rue du 8 Mai 1945  
Saulzoir  Place du 12 Juin 1944  
Téteghem  Rue du 3 Juin 1940  

OISE  (ALTS DE FRANçA)
Beauvais  Rue du 27 Juin  
Formerie  Rue du Vingt Huit Octobre  
Saint Sauveur  Rue du 2 Septembre 1944  
Saint-Maximin  Rue du 19 Mars 1962  
Saint-Maximin  Rue du 8 Mai 1945  

PARIS  (ILLA DE FRANçA)
París  Place du 8 février 1962  
París  Place du 19 Mars 1962  
París  Rue du 8 mai 1945  
París  Place du 18 juin 1940  
París  rue 29 du juillet  
París  Rue du 4 Septembre  
París  Place du 11 Novembre 1918  

PAS-DE-CALAIS  (ALTS DE FRANçA)
Berck  Place du 18 Juin  
Bully-les-Mines  Rue du 18 Novembre 1869  
Calais  Rue du 29 Juillet  
Calais  Rue du 11 Novembre  
Condette  Rue du 8 Mai 1945  
Marck  Rue du 28 Septembre  
Outreau  Rue du 24 Septembre  

PUY-DE-DôME  (ALVèRNIA-ROINE-ALPS)
Clarmont d'Alvèrnia (Clermont-Ferrand)  Rue du 8 Mai 1945  
Clarmont d'Alvèrnia (Clermont-Ferrand)  Rue du Onze Novembre  
Cunlhat  Rue du 12 Juillet 1998  
Saint Floret  Place du 19 mars 1962  
Saint Floret  Place du 30 Juin 44  
Saint Julien de Coppel  Rue 16 Décembre 1943  

PYRéNéES-ATLANTIQUES  (NOVA AQUITàNIA)
Baiona  Avenue du 11 Novembre 1918  
Morlaàs  Allée du 10 Juillet 1944  
Sant Joan Lohitzune (Saint Jean de Luz)  Iztailaren 14 eko Karrika / Rue du 14 juillet  
Sant Joan Lohitzune (Saint Jean de Luz)  Irailare 4eko Karrika / Rue du 4 Septembre  

PYRéNéES-ORIENTALES  (OCCITàNIA)
Amélie les Bains  8 mai  
Argelès sur Mer  8 mai 1945  
Argelès sur Mer  impasse 14 juillet  
Argelès sur Mer  14 juillet  
Argelès sur Mer  4 septembre  
Argelès sur Mer  11 novembre  
Arles sur Tech  8 mai  
Arles sur Tech  14 juillet  
Arles sur Tech  Rue du 11 novembre 1918  
Cornellà de la Ribera (Corneilla-la-Rivière)  Rue du 19 Août  
Cotlliure  8 mai 1945  
Cotlliure  18 juin  
El Soler (Le Soler)  Rue du 14 Juillet  
Elna  Carrer del 19 de Març del 1962  
Elna  Boulevard du 8 mai 1945  
Elna  Rond-point du 27 mai 1943  
Elna  Avinguda del 27 maig 1943  
Elna  Rond-point du 18 juin 1940  
Elna  Rue du 11 novembre 1918  
Font-romeu, Odelló i Vià (Font-Romeu-Odeillo-Via)  Rue du 19 Mars 1962  
Frontinhan (Frontignan)  Rue du 8 Mai 1945  
la Guingueta d'Ix (Bourg-Madame)  Rue du 8 mai 1945.  
Nyer  Place du 14 Juillet  
Nyer  Rue du 11 Novembre  
Perpinyà  Place du 8 mai 1945.  
Perpinyà  Carrer del catorze de juliol  
Perpinyà  4 septembre  
Prats de Molló - La Presta  19 du mars  
Sallagosa (Saillagouse)  Rue du 19 mars 1962.  
Sant Pau de Fenollet (Sant Pau de Fenolhet)  Rue du 14 Juillet  
Sant Pau de Fenollet (Sant Pau de Fenolhet)  Avenue du 16 Août 1944  
Vinçà  Rue du 19 mars 1962  
Vinçà  Place du 8 Mai 1945  

RHôNE, METROPOLITAN LYON  (ALVèRNIA-ROINE-ALPS)
Lió  Rue du 3 Septembre 1944  
Lió  Place du 11 Novembre 1918  
Villeurbanne  Rue 24 Février 1848  
Villeurbanne  Rue du 14 Juillet 1789  
Villeurbanne  Rue du 4 Août 1789  

SAôNE-ET-LOIRE  (BORGONYA-FRANC COMTAT)
Tournus  Avenue du 23 Janvier  
Viré  Rue du 1er Janvier 1969  

SAVOIA  (ALVèRNIA-ROINE-ALPS)
La Ravoire  Allée du 22 avril 1860  

SEINE-ET-MARNE  (ILLA DE FRANçA)
Lagny-sur-Marne   Rue du Vingt Sept Août.  
Souppes-sur-Loing  Rue du 21 Août  

SEINE-MARITIME  (NORMANDIA)
Le Tréport  Rue du 8 Mai 1945  
Les Loges  Place du 19 mars 1962  
Rouen  Place du 19 Avril 1944  

SEINE-SAINT-DENIS  (ILLA DE FRANçA)
Noisy-le-Sec  Avenue du 18 Avril 1944  

SOMME  (ALTS DE FRANçA)
Amiens  Rue du 31 Août 1944  
Flixecourt  Rue du 8 Mai 1945  
Villers-Bretonneux  Rue du Vingt Sept Novembre  

TARN  (OCCITàNIA)
Albi  Place du 8 Mai 1945  

TERRITOIRE DE BELFORT  (BORGONYA-FRANC COMTAT)
Beaucourt  Rue du 18 Novembre  
Meroux  Rue du 15 Juillet 1972  

VAL-DE-MARNE  (ILLA DE FRANçA)
Arcueil  Rue des martyrs du 8 février 1962  

VAR  (PROVENçA–ALPS–COSTA BLAVA)
Collobrières  Place du 2 Décembre  
Saint Maximin la Sainte Baume  Rue 14 Juillet  
Saint Maximin la Sainte Baume  Place du 14 Juillet  

VAUCLUSE  (PROVENçA–ALPS–COSTA BLAVA)
Avinyó  Rue du 14 Juillet  
Avinyó  Rue du 11 Novembre  
Bonius  Place du 4 Septembre  
Cadenet  Rue du 19 Mars 1962  
Cadenet  Rue du 8 mai 1945  
Cadenet  Rue du 18 Juin 1940  
Cadenet  Place du 14 Juillet  
Cadenet  Place du 4 Septembre  
Carpentràs  Place du 25 août 1944  
Cavalhon  Rue du 19 Mars 1962  
Cavalhon  Rue du 8 mai 1945  
Lanhas  Rue du 8 mai 1945  

VENDéE  (PAíS DEL LOIRA)
Apremont  Rue du Premier Septembre  
Chauché  Impasse du 2 Février 1794  
La Roche-sur-Yon  Place du 17 Septembre 1944  
Mervent  Rue du 17 Août 1944  

VIENNE  (NOVA AQUITàNIA)
Moncontour  Rue du 22 Juin 1940.  
Poitiers  Avenue du 8 Mai 1945  

VOSGES  (GRAN EST)
Rambervillers  Place du Trente Septembre  
Saint-Maurice-sur-Moselle  Place du 2 Octobre 1944  

YONNE  (BORGONYA-FRANC COMTAT)
Auxerre  4 septembre  

YVELINES  (ILLA DE FRANçA)
Le Pecq  Rue du 3 Mars 1942  
Le Vésinet  Rue du 11 Novembre 1918  
Total departaments:   75
Total cronovies:   359